Hétköznapi hősők

Andrea és családja

Andreáék 9-en laknak egy lakótelepi lakásban – hat gyermek és a 13 hónapos unoka. Bedőlt svájci frank hitelük miatt elvesztették a lakásukat, jelenleg az eszközkezelőtől bérlik vissza. A lakásban egy éve nincs fűtés, egy hősugárzó adja az összes meleget.  Az édesapa csak alkalmi munkát talál, Andrea közmunkás, de COPD- je miatt sokat van táppénzen, ezért alig kap valamit, fél,  hogy el is veszíti a munkáját.  Legidősebb gyermeke egy pékségben dolgozik, alacsony fizetésért, emellett lánya GYES-e és a családi pótlék a család bevétele. Nagyon nehezen jönnek ki, ráadásul a klilakoltatás réme is folyamatosan lebeg felettük, ha elcsúsznak bármelyik közüzemi számlával, közös költséggel, az eszközkezelő felmondja a szerződést.  A programban Tamáska unokájának szeretne tisztasági szerekre (pelenka, törlőkendő) és tartós élelmiszerre, húsra gyűjteni.

Vivi és családja

Rólam

Feleségemmel, 3 gyermekemmel, és a nagymamával élünk egy önkormányzati lakásban. Legkisebb kislányunk, Vivi Prader-Willi szindrómával él együtt, én és a feleségem cukorbetegek vagyunk, napi többször kell injekciózni magunkat, a két idősebb gyermekünk asztmás. Betegségünk miatt nem találunk munkát, munkanélküli segélyből, családi pótlékból és a Vivi után járó tartósan beteg GYES-ből tartjuk fent magunkat.

Mire gyűjtök?

A hitelek, gyógyszerek, lakhatás kifizetése után nagyon szerény összeg marad minden másra, ezért ha elromlik egy háztartási eszköz, nagyon nehezen tudjuk pótolni. Legutóbb a gáztűzhelyünk mondta fel végleg a szolgálatot, arra szeretnénk gyűjteni, hogy vehessünk egy másikat.

 

Benji

Rólam

Két ikerhúgommal és édesanyámmal élek együtt.  Egy borsodi településről kellett menekülnünk Budapestre, azóta több hely érintésével egy átmeneti otthonra kerültünk. Édesanyám nehezen talál munkahelyet, alkalmi munkákat talál csak.  Én szakácsnak tanulok, de nagy álmom, hogy a sportolásból élhessek meg.

Mire gyűjtök?

Korábban több versenyt is megnyertem kendoban és különböző küzdősportokban, de ott kellett hagynunk az otthonunkat nem tudok edzésre járni, az édesanyám nem tudja fizetni a sportköri díjat. A családom arra biztat, hogy ne hagyjam elveszni a tehetségemet, és abban próbáljak kiemelkedni, amiben tehetséges vagyok, és talán egyszer sikerül ebből megélnem, és a családomnak is tudnék segíteni. Ahhoz kérem a segítségüket, hogy a féléves sportköri díjat ki tudjam fizetni, és elkezdhessem az edzéseket. Remélem, hogy az alatt az idő alatt jó eredményeimmel sikerül majd támogatót találnom,vagy ösztöndíjat elnyernem,  hogy az adományozók segítsége nélkül is folytatni tudjam a sportolást.

 

 

Csilla

Rólam

Négy éves kisfiammal és kamasz lányommal élünk egy átmeneti otthonban. A gyermekeim apja néhány éve teljesen eltűnt az életünkből, tartásdíjat sem fizet, a gyerekeket nem látogatja. Egyedül nem tudtam fizetni az önkormányzati lakásunk bérleti díját és a számlákat, úgyhogy kilakoltattak minket. Végül egy átmeneti otthonban találtunk menedékre.
Folyamatosan próbálok állást találni, de legtöbbször csak alkalmi munkákat kapok sajnos. Összes bevételem az aktív korúak támogatásából és a családi pótlékból áll, ami az 50.000 forintot sem éri el.

 

Mire gyűjtök?

Jelenleg hála istennek van fedél a fejünk fölött, van elég bútor a szobánkban, használhatjuk a háztartási eszközöket is. Alacsony bevételemből viszont csak étel vásárlására futja, és arra sem volt pénzem, hogy a legszükségesebb iskolaszereket megvásároljam, vagy hogy új iskolatáskát vehessek. Eerre szeretnék most gyűjteni.

 

 

Adriána

Rólam

Egyedül nevelem 4 éves kisfiamat. A fiam édesapja elhagyott mielőtt gyermekem megszületett, a családom pedig kitagadott, teljesen egyedül maradtam.
Most egy átmeneti otthonban lakunk a fiammal, jelenleg sikertelenül próbálok elhelyezkedni, minden bevételem a családi pótlék.

Mire gyűjtök?

4 éves fiammal egy átmeneti szállón élünk. Kevéske pénzemből régóta nem volt rá lehetőségem, hogy a kisfiamnak az élelmiszeren kívül bármit vehessek.Gyakorlatilag semmink nincs, ami a sajátunk lenne,  játékot sem tudtam soha venni a kisfiamnak.   A program segítségével szeretnék egy olyan eszközt venni neki,  ami segíti mozgásának a fejlődését.

Erzsébet és gyermekei

Rólam

Egyedül nevelem kamasz fiamat és lányomat, illetve 3 éves kisfiamat. A gyermekek apja pár éve elhagyott minket,  azóta a gyermekeket nem látogatja, tartásdíjat sem fizet – teljesen megszakadt a kapcsolat. Korábbi lakhelyünk lakhatatlanná vált – kikapcsolták a villanyt és a fűtést is, ezért nem volt más választásunk, egy átmeneti otthonba költöztünk.
Szerencsére van munkám, még ha egy minimálbéres 6 órás munka is, ezen kívül csak a gyermekek után járó családi pótlékot kapom, összes bevételünk nem éri el a 100.000 forintot.

 

Mire gyűjtök?

Az otthon díjának kifizetésén és az élelmiszereken kívül egyéb cikkekre, pl. ruhákrara már nem telik a jövedelmemből, ezért arra szeretnék gyűjteni, hogy kis családom összes tagjának egy meleg kabátot vehessek, amit akár évekig is tudunk használni.

Júlia

Rólam

Két kisgyermekemmel lakom egy átmeneti szállón.  Idősebb gyermekem édesapja folyamatosan bántalmazott, amíg egyszer kórházba nem kerültem, a fiam apja pedig börtönbe.  Ezután nem tudtam eltartani magamat és fiamat, az utcára kerültünk, ami után a gyermekem állami gondozásba került. Közben egy újabb párkapcsolatomból még egy gyermeke született, akivel pár hónapja egy átmeneti szállóra költözhettem. Mivel helyzetem így valamelyest rendeződött hála istennek nemrég idősebb fiamat is visszakaptam.

Mire gyűjtök?

Idősebb fiamat csak nemrég kaptam vissza állami gondozásból, ezért nagyon nagy szüksége lenne arra, hogy érzelmi kötődését erősítsem. Ebben nagy segítség lenne, ha néhány napot közösen, az otthonon kívül töltenénk el, mint egy igazi család.