Hétköznapi hősők

Vivien és gyermekei

Vivien két kisgyermekét 1-2 hónapja egyedül neveli, mert férje elhagyta őket. Az édesanya jelenleg munkát keres, hogy gyermekeit el tudja tartani. Jelenleg családi pótlékot kap és a volt férjétől kap pénzt a gyerekek után, de nem sokat. Élelmiszerre szeretnének gyűjteni.
 

Klaudia és családja

A család szerény körülmények közt él, egy két szobás kis ingatlanban, öt kiskorú gyermeket nevelnek,
nehéz anyagi helyzetben vannak. Az apa alkalmi munkákat próbál vállalni, többször volt
bejelentett munkája, sajnos nem tartott huzamosabb ideig. Az apának tartozása van, végrehajtás miatt
fizetése 50 %- át tiltják bejelentett munkabérből. A szülők fogytékkal élő és tartós beteg gyermeket is
nevelnek. Rendszeresen járnak szakorvosi vizsgálatokra, ez is anyagilag megterhelő számukra. Élelmiszerre lenne szükségük.

Szilvia és családja

Három gyermekemet egyedül nevelem. A nagyobbik lányom Olívia sajnos jobb oldali bénulással született. Ennek következtében jobb lábára sántít és jobb kezét nehezen mozgatja. Kisebbik lányom Mirabell is tartós beteg,hiszen
végbélnyílás hiányával született. Ezenkívül vesetágulata és folyamatos húgyúti fertőzései vannak. 2024 szeptemberében műtötték. Sajnos születésétől fogva folyamatosan járunk Budapestre vizsgálatokra, kezelésekre. Ezek az utazások és egészségügyi eszközök megvásárlása nagy anyagi terhet ró ránk. Közfoglalkoztatottként dolgozom a helyi önkormányzatnál, a munkabérem 161500 ft plussz gyest és családi pótlékot kapok még, melynek
összege 94500 ft. Élelmiszerre szeretnénk gyűjteni.

Klaudia és családja

A szülők 3 kiskorú gyermeket nevelnek, az édesanya gyesen van otthon a 1,5 éves kislányukkal. Az apa
alkalmi munkákban dolgozik az építőiparban, jövedelme nem kiszámítható, téli időszakban kevesebb a
munka, az anya a családtámogatásokat kapja, anyagi helyzetük nehéz, téli fűtés megoldása is gondot
jelent. Élelmiszerre szeretnének gyűjteni.

Katalin és fia

Katalin egyedülálló, többféle betegséggel küzd, súlyos asztmája van, felnőtt fiával él együtt, egy két
szobás kis parasztházban. Havi jövedelmük nagyon alacsony, még létfenntartásukat sem fedezi, egyik
hétről a másikra élnek. Ferenc nem dolgozik, próbál munkát keresni, de sikertelenül. A család számára
élelmiszer vásárlása nagy segítséget jelentene.

Noémi és családja

A szülők 5 gyermeket nevelnek, az édesanya ismét kismama júniusra várja a babát. Az apának van
munkahelye, jövedelme igen alacsony, nehéz anyagi helyzetben vannak, adósságok is terhelik a családot.
A ház, amelyben élnek az apai nagymamáé, felújításra szorul minden helyiség, csak hideg víz ellátás
biztosított, a család nem engedheti meg magának, hogy a felújítási munkálatokat elkezdjen, nincsen rá
pénzük, havi rezsiszámláikat is nehezen fizetik. Élelmiszerre lenne szükségük.

Natália és családja

Élettársammal Tiborral neveljük négy kiskorú gyermekünket. A legidősebb gyermek 5 éves, a legkisebb 7 hónapos. Páromat elbocsájtották munkahelyéről így jelenleg állást keres. Az én jövedelmem a gyes és családi pótlék, melynek összege: 119.300ft. Albérletben élünk , egy szoba ,konyha használattal. A vizet közkútról hozzuk. Szerény, szűkös körülmények között élünk. Élelmiszerre szeretnénk gyűjteni.

Mirella és családja

Élettársammal neveljük két kiskorú gyermekünket nagyon szerény körülmények között. Az én jövedelmem a gyes és családi pótlék, melynek összege: 52.250 ft. Párom alkalmi munkában dolgozik építkezéseken. A téli időszak nem igazán kedvez az építőiparnak, így havonta 120-150 ezer forintot tud keresni. A tüzelő megvétele és a járványos időszak nagyon megterhelő számunkra, ezért élelmiszerre lenne szükségünk.

Attila és Norbi

Attila egyedül neveli gyermekét, Norbertet. Nagyon nehéz anyagi helyzetbe került a család, az
apának munkaviszonya megszűnt, álláskeresési járadéka is lejárt. Igyekszik elhelyezkedni, most alkalmi
munkákat tud csak vállalni, jelenleg 53 000 Ft a biztos bevételük, családi pótlék és a gyermektartás díj. A
családnak élelmiszerre lenne szükségük.

Viktória és családja

Viktória 4 kiskorú gyermeket nevel, albérletben élnek egy kétszobás házban, amit egy másik
albérlővel is meg kell osztaniuk, a család az egyik szobában lakik, a közös helyiségeket bérlőtársukkal
együtt használják. A családban két gyermek fogyatékkal élő, rendszeres fejlesztéseket kapnak mindketten.
Az anya élettársával közösen neveli a gyermekeket, nehezített élethelyzetben vannak. Az édesanyának Viktóriának a jövedelme a családtámogatások, az élettársa alkalmi, nem bejelentett munkákat vállal. Élelmiszer vásárlás nagy
segítség lenne számukra.