Rólunk:
Egy egyszobás kis albérletben nevelem két gyermekemet, Nikit és Sanyikát, lassan 9 éve egyedül. A gyermekek édesanyja még akkor elhagyott minket, mikor a gyermekek egész picik voltak, azóta nem hallat magáról, nem keres minket, tartásdíjat nem fizet. Korábban vegyészként dolgoztam, de nagyon megromlott az egészségi állapotom: több szívműtétem is volt, cukorbeteg vagyok, inzulint kell használnom. Ezek következtében 97%-ra leszázalékoltak, de a rokkantnyugdíjam (67.000 Ft) sokkal kevesebb, mint a fizetésem volt, nagyon nehezen élünk meg belőle, a gyógyszereimet sem tudom mindig kiváltani. Előfordult már, hogy csak rizst ettünk két hétig. Korábban még tudtam alkalmi munkákat végezni, amíg bírtam erővel, de most a tüdőm is nagyon vizesedik – az is nagy erőfeszítés, ha el kell mennem a gyerekekért az iskolába.
Mire gyűjtünk:
Elég sok mindennek híján vagyunk, most a programban téli ruháknak, tartós élelmiszernek, ágyneműnek nagyon örülnénk, illetve, ha valami kis ajándékot vehetnek a gyermekeimnek karácsonyra.
