Ágiéknak 50 éves koruk után ment rá a házuk a devizahitelre, ezért albérletbe kényszerültek. Férje nyugdíjas, Ági most töltötte be a nyugdíjkorhatárt, ezért munkahelyén már fel kellett mondania, de nyugdíjat még hónapokig nem kap az ügyintézés alatt. Közben étterembe jár mosogatni, illetve egy színházban dolgozik beugrósként, de sajnos már egyre kevesebbet hívják. Élelmiszerre gyűjtenek, hogy átvészeljék ezeket a nehéz hónapokat.