Andreáék 9-en laknak egy lakótelepi lakásban – hat gyermek és a 13 hónapos unoka. Bedőlt svájci frank hitelük miatt elvesztették a lakásukat, jelenleg az eszközkezelőtől bérlik vissza. A lakásban egy éve nincs fűtés, egy hősugárzó adja az összes meleget.  Az édesapa csak alkalmi munkát talál, Andrea közmunkás, de COPD- je miatt sokat van táppénzen, ezért alig kap valamit, fél,  hogy el is veszíti a munkáját.  Legidősebb gyermeke egy pékségben dolgozik, alacsony fizetésért, emellett lánya GYES-e és a családi pótlék a család bevétele. Nagyon nehezen jönnek ki, ráadásul a klilakoltatás réme is folyamatosan lebeg felettük, ha elcsúsznak bármelyik közüzemi számlával, közös költséggel, az eszközkezelő felmondja a szerződést.  A programban Tamáska unokájának szeretne tisztasági szerekre (pelenka, törlőkendő) és tartós élelmiszerre, húsra gyűjteni.