Anita 30 éves kora óta nagyon súlyos betegséggel küzd. A Huntington-kór a központi idegrendszert érintő olyan genetikai rendellenesség, amely az agysejtek progresszív degenerációját okozza. Ez a motoros készségek és kognitív képességek degenerációjához, valamint viselkedési nehézségekhez vezet. Ritka betegség, 100.000-ből csupán 7-10 embert érint, férfikat és nőket egyenlő mértékben. A betegség korlátozza Anitát, mozgásában, beszédében, illetve a koncentrációs képességét is nagy mértékben befolyásolja. 2 gyereket nevel férjével, szorgalmas emberek, nagyon szépen rendben tartják, folyamatosan szépítik lakóhelyüket. Anita betegsége sok áldozatot követel a családtól, anyagilag, fizikailag és lelkileg egyaránt. Elsősorban a tartós élelmiszerre gyűjtenének.