Antal és Mariann szociális bérlakásban nevelik két gyermeküket, az óvodás Hannát, és a 2 hónapos Márkót. Antalt csak rövid időszakokra alkalmazza az önkormányzat közmunkára, emellett csak alkalmi munkát talál ,Mariann gyesen van a picivel.   Összes fix jövedelmük szinte  csak  a családi pótlék és a gyes, ez 55 ezer forint .
Antalnak korábbi tartozása is van, ezért levonás terheli a közfoglalkoztatott bérét. Ezenkívül víz, gáz és villanytartozást is felhalmoztak 2018. júliusa óta, mely 69 ezer forint. A gázosok 2018. 12. 08-án küldtek egy felszólítást, miszerint, ha nem rendezik a számlákat, akkor 8 napon belül kikapcsolják a fűtést. Családból segítséget a felhalmozott tartozásuk rendezésére nem kapnak, hiszen nincs lehetőségük segíteni…időnként a családsegítő szolgálat krízishelyzet esetén támogatást nyújt. Legutóbb Márkó tápszerét is egy távoli rokon segített kiváltani.