Betti nagyon nehéz helyzetbe került, amikor pár hónapja férje otthagyta két gyermekkel, azóta egyedül neveli Kevint és Rikárdót.  Szerencsére az apuka nem lépett ki teljesen a fiúcskák életéből, anyagilag szerényen támogatja őket, de még így sem tudja Betti, hogy mihez kezdjen egyedül. Minden bevétele a családi pótlék és a gyes. Fűteni is úgy tudtak eddig, hogy az önkormányzattól kaptak tűzifatámogatást, de elfogyott a tüzelő és nem is lesz már a télen. Erre szeretnének gyűjteni.