Erzsébet és fia Gábor tartós betegséggel élők. Egy önkormányzati bérlakásban laknak, nagyon szerény körülmények között. A havi bevételük nagyon kevés, hiszen nem tudnak munkát vállalni. Tartós élelmiszerre és tisztálkodási szerekre szeretnének gyűjteni.