Erzsébet és Sándor nyugdíjas személyek, mindketten egészség-károsodásban szenvednek. Erzsébet magas vérnyomással küzd, műtéten esett át rosszindulatú tumoros megbetegedés miatt. Sándornak szintén magas a vérnyomása, cukorbeteg, érszűkülete és szívproblémái vannak. Az erek szűkülete miatt három alkalommal kellett műteni a lábát. Az idős párnak anyagi nehézségei vannak, a rendszeres gyógyszerköltségeik magasak. Leginkább élelmiszerre lenne szükségük.