Erzsike 83 éves cukorbeteg édesanyját ápolja egyedül, nagyon szerény körülmények között. Maga is több betegséggel küszködik, szintén cukorbeteg, alvási apnoéja van.  A cukorgyógyszerek, inzulin, speciális étrend költsége még nehezebbé teszik a mindennapokat, miközben összes bevételük édesanyja nyugdíja és Erzsi ápolásija. Amíg Erzsike hosszabb időre kórházban volt kikapcsolták a vizet, ezt szeretné visszakapcsoltatni, a fennmaradó pénzből pedig tartós élelmiszert kérne.