Erzsike egyedül neveli 11 éves lányát, Szabinát. Közfoglalkoztatottként dolgozik, de a levonások után csak 33.000 Ft munkabért kap kézhez. Ezen kívül csak a családi pótlék (13.700 Ft) jelenti a fix jövedelmüket. 25.000 Ft-ot fizetnek havonta az albérletre, így csak 21.700 forintból gazdálkodnak egy hónapban. Egy kistelepülés szegregált övezetében élnek nagyon nehéz körülmények között. Élelmiszerre és gázpalack cserére szeretnének gyűjteni.
Erzsike és Szabina
-
Erzsike egyedül neveli 11 éves kislányát Szabinát. Egy kistelepülésen élnek nagyon nehéz helyzetben, kevés pénzből gazdálkodnak havonta.
5 adományozó
| Muszik Kinga | 2000 Ft. |
| Anonim | 5000 Ft. |
| Anonim | 10000 Ft. |
| K.K. | 40000 Ft. |
| Anonim | 3000 Ft. |
További hőseink
Erzsébet és Sándor
Erzsébet és Sándor nyugdíjas személyek, mindketten egészség-károsodásban szenvednek. Az idős párnak anyagi nehézségei vannak, a rendszeres gyógyszerköltségeik magasak. Leginkább élelmiszerre lenne szükségük.
Péter és családja
Péter márciusában szenvedett munkahelyi balesetet Belgiumban. A munkáltató azóta sem tette meg a szükséges intézkedéseket és Péter sem táppénzt, sem más juttatást azóta sem kap. A baleset óta Péter folyamatos fájdalommal él, a karja mozgástartománya erősen beszűkült, több műtét és hosszú, fájdalmas rehabilitáció vár rá. Élelmiszerre és gyógyszerekre lenne szükségük.
Vivien és gyermekei
Vivien két kisgyermekét egyedül neveli, mert férje elhagyta őket. Az édesanya jelenleg munkát keres, hogy gyermekeit el tudja tartani. Élelmiszerre szeretnének gyűjteni.
