Erzsike egyedül neveli 11 éves lányát, Szabinát. Közfoglalkoztatottként dolgozik, de a levonások után csak 33.000 Ft munkabért kap kézhez. Ezen kívül csak a családi pótlék (13.700 Ft) jelenti a fix jövedelmüket. 25.000 Ft-ot fizetnek havonta az albérletre, így csak 21.700 forintból gazdálkodnak egy hónapban. Egy kistelepülés szegregált övezetében élnek nagyon nehéz körülmények között. Élelmiszerre és gázpalack cserére szeretnének gyűjteni.