Ferenc egyedül neveli 14 éves fiát. Éjjeliőrként dolgozott, de mikor figyelmeztették, hogy így elvehetik a gyermekét, egy rosszabbul fizető állást kellett választani, most mindennel együtt 140 ezer forint a bevétele, amiből az albérletet és a rezsi kifizetése után 30.000 forintja marad egész hónapra minden másra. A családsegítő segítsége, illetve a helyi pékség adományai nélkül nem is tudja mi lenne vele. Fia minden álma egy laptop, de elromlott mosógépe, és mikrója pótlása sajnos előbbre való, erre szeretne gyűjteni.