Gábor és felesége Budapesten lakik egy önkormányzati lakásban. 4 éve költöztek ide, a lakás felújításához kölcsönt kellett felvenniük. A fiuk egy gyógyíthatatlan betegségben szenvedett, ezért ők viselték a gondját, de mivel nem volt elég pénzük újabb kölcsönt kellett felvenniük, hogy a fiukat el tudják tartani. A kölcsönöket amiket felvettek nem tudták fizetni, ezért egy nagyobb adósságot gyűjtöttek össze, amit jelenleg is levonnak a nyugdíjukból. A fiuk sajnos nem rég elhunyt, ez az édesanyát nagyon megviselte. Nehezíti az életüket még az is, hogy Gábor mozgássérült, a felesége pedig cukorbeteg. A levonások után 110.000 Ft-ot kapnak ketten havonta, ebből fizetik a rezsit, a gyógyszereket, így kevés marad élelemre. Élelmiszerre szeretnének gyűjteni, mert arra van a legnagyobb szükségük.