Ibolya egyedül neveli 3 kisgyermekét, akik közül egyikük asztmás. Miután férje elhagyta őket, anyaotthonban kellett lakniuk. Szerencséjére hozzájutott édesanyja lakásához, amit saját erőből tett lakhatóvá , de most is sok minden hiányzik. Egy emeletes ágyra szeretne gyűjteni – jelenleg két gyerek egy pici, ingatlan kiságyban alszik, amit mindenképpen le kellene cserélni.