Istvánnal nagyot fordult a világ, amikor felesége elhagyta. A gyámügy nem látta biztosítottnak, hogy István egyedül megfelelő körülményeket tud a gyermekeknek teremteni, ezért a gyermekek ideiglenes nevelőszülőkhöz kerültek. István azonban elhatározta, hogy küzdeni fog gyermekeiért. Rengeteget dolgozik, saját két kezével igyekszik felújítani a házat, hogy megfeleljen a gyámügy által támasztott követelményeknek – nagyon jól halad. A gyámügyisek azt is kilátásba helyezték, hogy a gyerekek novemberben visszaköltözhetnek édesapjukhoz, ha apróbb hiányosságokat pótolni tud. Nagy segítséget jelentene neki, ha ebben – a háztartásból hiányzó eszközökhöz segítséget kapna.