A két testvér egy háztartásban él egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településen. István rokkant-nyugdíjas, mert érszűkület miatt műerek vannak a lábában.Légzése is gépi segítségre szorul. Sándornak keringési és gerincbetegsége van, de Ő ápolja testvérét. A ház amiben élnek nagyon rossz állapotban van, ezért a 60 ezer forintból a felújításhoz szükséges alapanyagot szeretnének vásárolni, hogy kicsit felújíthassák.