Joli mama egyedül neveli kisunokáját – felnőtt fia lakik még velük. Minden bevétele kevéske nyugdíja, fia hónap óta keres állást, ha minden jól megy, januárban el tud helyezkedni, és akkor egy leheletnyit enyhülnek majd a terheik. Az élelmiszer és a tűzifa megvásárlása is hatalmas gond, sokszor ha azt akarja, hogy ne kelljen fagyoskodni, kénytelen eljárni gallyazni az erdőbe, amiért még meg is büntethetik, ha rendőrökkel találkozik. Tűzifára szeretne gyűjteni.