Józsiék három gyermeküket nevelik: Dominik 8 hónapos, Miklós 17 éves, Szilveszter 10 éves.  Józsi még kiváltságosnak számít a környéken, mert legalább közmunka jutott neki, egyéb lehetőségre semmi esély nincs.  Az ő bevételén kívül még a kis Dominik után járó gyesből és a családi pótlékból gazdálkodnak, ez alig több mint 100.000 forint havonta.  Az ajtójuk szinte majdnem leesik és nincs pénzük újat venni, erre szeretnének gyűjteni. Illetve valami apróságot a gyereknek karácsonyra.