A családom nagyon nehéz ,helyzetben van 3 élünk együtt ,ebből 1 súlyosan fogyatékos gyermeket gondozok, Fiamról 5 naposan kiderült ,hogy nincsen látó idege így mind két szemére vak lett ,2 hónaposan kiderült, hogy gluténérzékeny is lett, majd 1 évesen mind a két oldalára lebénult. 3 évesen egy újabb agyalapi bénulást kapott melyhez társult már az epilepszia is. Születésétől fogva folyamatos gyógytornát és különböző kezeléseket igényelt ez által a lába és kezei bénák egyedül ülni sem tud etetni, itatni, fürdetni kell ,pelenkázni és ehhez is külön dolgok kellenek.,Mivel igen régóta ilyen állapotban a felfekvések is külön kezeléseket igényelnek, fejlesztésben részesül és gyógytornában, ami mind-mind kiadás. Az epilepsziája és viselkedése gyógyszerrel karban tartható. , Férjem  súlyos inzulinos cukorbeteg szövődményekkel ,szívbillentyű elégtelenséggel és szívritmuszavar,  valamint vese elégtelenséggel. Én magam jelenleg ápolási díjban részesülök ,sajnos én sem vagyok egészséges túl vagyok egy szívinfarktuson,egy szívtrombózison és „diótörő szindrómás „ beteg vagyok egy veseátültetésen is túl vagyok már ,azaz egész családom beteg. Amit kapunk ellátásokat az nagyom kevés a minden napokhoz, sajnos két diétát is be kellene tartani belőle de ez lehetetlen ,a téli idő járás számunkra a legnehezebb a fűtés miatt ,amit nagyon nehezen tudunk megoldani.