Lídia egyedül neveli két kislányát több éve. Saját háza sincs, az unokatestvére fogadta be őket. A városüzemeltetésnél utcaseprői munkát végez, de a fizetése és a családi pótlék is mindössze 100.000 forint, ami nagyon kevésre elég.  Most tervezi, hogy felnőttként befejezi a 8 általánost, amivel reméli, hogy jobb munkára is lesz lehetősége. Jelenleg elég romos helyen laknak, a szigetelés is rossz, ezért egy kisebb felújításra gyűjtene – gipszkartonra, cseréplécre, gerendákra.