Károly zsokéként dolgozott, most nyugdíjából annyira telik neki, hogy az erdőben egy kis kalyibában lakik. Nyugdíja után kapott ingyen egy lovat, ő ad értelmet, örömet az életében, de lassan ott tart, hogy nincs pénze ellátni (kb 10.000 forintból kihozza havonta). Emellett a lovat azért is tartja, mert beteg unokájának fejlődésében nagyon hasznosnak bizonyult, hogy tudta lovagoltatni. Takarmányra és némi tartós élelmiszerre gyűjtene.