Katiék heten laknak egy háztartásban,  4 gyermekük és az unokájuk, sajnos a gyermek apukája nem vesz részt a kicsi életében. Az apuka és az egyik fiú is közmunkás, ami amellett, hogy alacsony bevételt hoz, kiszámíthatatlan is, mert mindig csak 1 hónapra szól a szerződésük, van hogy több hónapig munka sincsen. Bevételüket még speciális nevelésű igényű fiuk ösztöndíja egészíti ki, ami így is nagyon kevés. Gáztűzhelyre szeretnének gyűjteni, jelenleg főzni sem tudnak magukra, illetve tartós élelmiszerre