Nyugdíjhoz közeli korú pár vagyunk, kettesben élünk kutyánkkal és macskánkkal. Anyagi helyzetünk kilátástalan, az 50.000 Ft-os havi jövedelmünk a rezsinket sem fedezi. Szívességi lakáshasználók vagyunk, így szerencsére lakbért nem kell fizetnünk. Volt egy autónk, mely súlyos betegségem miatt is nélkülözhetetlen számunkra, de végérvényesen megadta magát. Helyzetünket két csőtörés is súlyosbította, melyre a biztosító jogi és szakértői magyarázkodások alapján nem fizetett. Emiatt jelenleg a vízszolgáltatás is korlátozva van. Egyéb közüzemi számláinkkal is állandó elmaradásban vagyunk, bár azokat igyekszünk legalább az utolsó pillanatokban rendezni. Így belegondolva nem is tudom, hogy kerültük el eddig a teljes anyagi összeomlást.
Segítséget kérnénk továbbá steril szoba kialakításához, mivel végstádiumú COPD betegségem miatti tüdő transzplantációs műtétem után hosszú ideig csak ilyenben tartózkodhatok majd. Már várólistán vagyok, várhatóan 1-3 hónapon belül műtenek. Ehhez minimális követelmény egy festés, és a nyílászárók cseréje.