Klaudiát és Robit édesapjuk neveli egyedül , nagyon nehéz körülmények között, az édesanya eltűnt a család életéből, azóta az apuka mindenféle segítség nélkül neveli a gyermekeit; a gyermekek anyja tartásdíjat sem fizet. Munkát lehetetlen találni a környéken, csak a közmunka az egyetlen perspektíva.
A tél a legnehezebb időszak, ilyenkor különösen nagy nélkülözésben kell átvészelni a fűtésszezon hónapjait.  Tűzifára gyűjtenek, ez enyhítené a család nehéz terheit egy időre.