65 éves, Budapest-i, rokkantnyugdíjas, sok betegségben szenvedő édesanya vagyok. Nem tudjuk semmivel kiegészíteni havi 85 ezer forintos nyugdíjamat, ebből élünk. Gyermekem 38 éves, halmozottan sérült (Asperger, SLE, PTSD, mélyvénás trombózis, pánikbetegség, etc.), életmentő véralvadásgátló és egyéb gyógyszerei havonta 20 ezer forintba kerülnek, amit nem támogat a TB, a leszázalékolása elindítása is nehézkes, nem jutok el odáig. Rágni már nem tud, fogait csak altatásban lehet megcsinálni, amik a betegségek miatt mentek tönkre, a fuvarozás a gond, ami szintén sokba kerül. Közösköltség elmaradásunk van, a kötelező vízóra cserét nem tudjuk kifizetni. Nem fűtünk, mert nincs miből, több villany és konnektor nem működik.  A 14 éve tartó beázástól penészesek a falak , a kád, a mosdó, a mosogató, az ablakok is cserére kényszerülnek. Havi rezsiköltség 45-50 ezer forint. Nem élünk semmilyen káros szenvedéllyel, tisztességgel vagyunk, sosem volt kölcsönünk, mindenünk megbecsüljük, most mégis kilátástalan a helyzetünk. Gyarapszanak a problémák, de már nem tudom, hogy meddig. Nem szeretnék gyermekemmel az utcára kerülni, az a véget jelentené számunkra. Tartós élelmiszerre lenne a legnagyobb szükségünk.