Melinda születése óta egyedül él Laci fiával. Egy borzasztó állapotú, vizesedő önkormányzati lakásban élnek, ami miatt Lacinak kezdődő asztmája van. Az IKV nem hajlandó helyrehozni a lakást, pedig ÁNTSZ-vélemény is van róla, hogy egészségre káros a környezet.  Mindezek mellett havi 40.000 forintból élnek (családi és foglalkozáshelyettesítő támogatás). Melinda nem tud dolgozni, mert műthetetlen csomók vannak egy agyi erén, és folyamatos agyvérzés-veszélyben él. Le így sem százalékolják, az üzemorvos viszont nem ad ki alkalmassági igazolást, mert szerinte életveszélyes lenne dolgoznia. A programban egy bejárati ajtóra gyűjtenek, amivel sokat tudnának spórolni a tűzifával –  a jelenlegi mellett gyakorlatilag az udvart fűtik.