Mónika bántalmazó kapcsolatból menekült el, és így egyedül neveli 5 éves kisfiát, Kevint.  Jelenleg nagyon rossz lakáskörülmények között élnek, és a kisfiú édesapjától nem számíthatnak támogatásra. Mónika nővéréhez költöztek be, aki párjával maga is szerény anyagi körülmények között él. Az ingatlanból a legalapvetőbb háztartási felszerelések is hiányoznak. Mónika jövedelme a munkabéréből és a családi pótlékból tevődik össze, de ennek nagy részét tartozásokra kell befizetnie, így havonta mindössze 65 000 Ft-ot kap kézhez. Gáztűzhelyre szeretnének gyűjteni.